Overnatting, rydding, musikk og «fest»

Vollen Nærmiljøsentral med Sanna Antell er aktive for tiden, i helgen organiserte de strandrydding på Elnestangen. Det var et opplegg for Fjorden rundt. Natten i forkant hadde 11 familier overnattet i telt, organisert av GUI SK.

Kl 10 dro de i gang med rydding i fjæra og inne i skogen. En liten tur undertegnede gjorde rundt halv tolv, viste et «strøkent» område! Takk!

Wienerpølser og kaffe fra bålpanna, og drikke, vafler og litt av hvert fra kiosken, mens LiEv the band underholdt.

Ute på vannet kom Vollen dykkersenter for å lete etter søppel i fjorden, mens Duncan Philip Jones tok med seg politiker Kari Sofie Bjørnsen på en orienteringstur. Jørgen Gudem kjørte undervannsdrone på søppeljakt, Lise la pølser på bålet, mens Knut tok bilder – og fikk også noen bilder fra Ted Randen. Aktive Vollen!

+9

Fjordveien på Facebook

Nå starter folkeaksjonen Fjordveien!

For noen uker siden dro Siri Sandbeck i gang en aksjon for hurtigbåten, og folk meldte seg på i hundrevis. De er godt over 700 allerede.

På et møte i går, 14. september, ble det besluttet at den facebook-siden skifter navn til Fjordveien.

Det dannes en gruppe som blir liggende innunder Vollen Vel, som skal jobbe med aksjonen. Overbevise politikere, samferdselsfolk i Viken (senere Akershus) og selvfølgelig Ruter, om at det vil være klokt og nødvendig å tilby mer enn 1 båt og 3 avganger – som nå.

Men da må også flere bruke båten. Litt som høna og egget – men vi kjører i gang! Og du, du som bruker båten allerede, fortell dine venner hvor fint det er med båt! Si det på jobben, på skolen, i idrettslaget – dette er et innbyggerinitiativ – en folkeaksjon!

Og skulle det hende at så mange vil ta båten en dag, at noen må stå igjen på brygga – så skal vi bruke det for alt det er verdt! Fortell det til Budstikka, til Ruter, til NRK, til oss!

Pr. 4. oktober er vi 1981 medlemmer – helt fantastisk!

Klikk på linken øverst og meld deg inn!👏🏻

Flere benker på plass på Rabben

Ute på «Rabben» har vi nå satt ut bord med benker, et fint sted å nyte naturen. Også i Blomsterstykket kan nå trette ben finne hvile – etter ønske fra en Vollenbeboer.
Takk til Rolf Harald Christensen og sønn Anders Christensen for utkjøring og to av bildene – de to andre har bestefar Knut besørget. God helg Vollen!